Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Účasť na Čabskom dni (Csaba nap) v Maďarsku

GALÉRIA
Dátum: 11.07.2023
Autor: Obec Veľký Lapáš
Účasť na Čabskom dni (Csaba nap) v Maďarsku

08. júl 2023, Piliscsaba Maďarsko

Na pozvanie našich partnerov z družobného mesta Piliscaba v Maďarsku sme sa v sobotu (08. júla 2023) zúčastnili podujatia Csaba nap (Čabský deň), ktoré sa konalo v krásnom areáli parku v blízkosti mestského úradu. V poobedných hodinách začal bohatý kultúrny program sprevádzaný rôznymi sprievodnými aktivitami, medzi nimi i ochutnávkou jedál. V Piliscsabe žijú popri obyvateľoch maďarskej národnosti i Slováci, Nemci a Rómovia. Všetky tieto národnosti boli na podujatí zastúpené a prezentovali sa nielen v rámci kultúrneho programu, ale aj ochutnávky, kde varili a ponúkali svoje špeciality.

Máme obrovskú radosť, že sme neboli len divákmi, ale že sme sa tohto roku mohli i aktívne zapojiť a prezentovať svoju obec. Pozvanie prijala a podujatia sa zúčastnila, ako vedúci reprezentant Veľkého Lapáša  pani starostka, Ing.  Katarína Babalová spolu so svojím manželom. V rámci kultúrneho programu Veľký Lapáš a Slovákov prezentoval a svojím vystúpením krásne oživil program FS Rapkáčik. Členovia Dvora u rezbára zas ulahodili návštevníkom prípravou pravých bryndzových halušiek!!! Len sa tak po nich zaprášilo! 

Týmto by sme tiež chceli poďakovať:

Táni a Dušanovi Šrankovým , Zuzke Sitášovej, OZ Dvoru u rezbára za požičanie náradia, členom, najmä Milke a Alinkovi Šrankovým, vďaka ktorým halušky všetkým chutili, až sme nestíhali pokrývať dopyt :-) rodine Šášikovej za pomoc a za skvelú ochutnávku vína! Samozrejme veľká vďaka patrí všetkým účastníkom,  že si v hektickom období našli čas na prezentáciu svojej obce!

A samozrejme, nesmieme zabudnúť na našich maďarských partnerov! Ďakujeme za srdečné prijatie a starostlivosť, akou nás zahrnuli a prajeme ešte veľa veľa takýchto vydarených podujatí!

Ďalšie fotografie z podujatia sú dostupné na nasledovnom linku:

https://www.facebook.com/groups/piliscsabaiprogramok

P.S: V auguste sme ako družobná obec pozvaní na ďalšie kultúrne podujatie. V prípade, že máte záujem zúčastniť sa podujatia a reprezentovať svoju obec, kontaktujte prosím: ingridsrankova@velkylapas.sk.

Kultúrny program pri príležitosti oslavy Parku predkov, Piliscsaba Maďarsko, 13.08.2023