Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Okresná regionálna prehliadka súborov

GALÉRIA
Dátum: 13.07.2023
Autor: Obec Veľký Lapáš
Okresná regionálna prehliadka súborov

Kultúrny dom Veľký Lapáš, 02.07.2023

V nedeľu dňa 02.07.2023 sa v Kultúrnom dome vo Veľkom Lapáši uskutočnila Okresná regionálna prehliadka súborov, ktorú zorganizovala ZO Jednoty dôchodcov na Slovensku vo Veľkom Lapáši v spolupráci s Okresnou organizáciou Jednoty dôchodcov na Slovensku v Nitre a Obecným úradom vo Veľkom Lapáši. 

Na úvod hostí,  účinkujúce súbory a prítomných privítali predsedníčka ZO JDS vo Veľkom Lapáši, pani Terézia Hrnčárová, predsedníčka OO - JDS Nitra, pani Helena Hlaváčková a starostka obce Veľký Lapáš, Ing. Katarína Babalová. Regionálnu prehliadku otvoril domáci súbor - Spevácka skupina Lipa pod vedením Tatiany Šrankovej. Za nimi nasledovali  a priestor kultúrneho domu príjemne rozozvučali spevácke súbory: Lehoťanka z Lehoty pod vedením Zlatice Zarubovej (na harmonike sprevádzal Elemír Gajdoš), Veselí seniori z Alekšiniec (vedúca speváckej skupiny Darina Matuškovičová, hudobný doprovod na varhany Tomáš Arpáš), Ujľačanka z Veľkého Zálužia pod vedením Anny Bakovej (hudobný doprovod na harmonike Irena Búranová), Rozmarín z Pohraníc pod vedením Evy Čulákovej, ktorú na heligonke doprevádzal František Péli a nakoniec hudobná skupina Zbežanka (vedúca speváckej skupiny je Anna Budinská, umeleckým vedúcim Ing. Silvester Štefanka, ktorý zároveň spevácku skupinu doprevádzal na harmonike).

Po vystúpení speváckych skupín, v slávnostnej a povznesenej atmosfére poďakovala účinkujúcim za príjemný kultúrny zážitok predsedníčka Krajskej organizácie JDS Nitra a členka ústredia JDS, pani Magisterka Anna Oťapková a spolu s p. Hlaváčkovou, Hrnčárovou a pani starostkou odovzdali vedúcim účinkujúcich speváckych súborov ďakovné listy. O príjemnej atmosfére, v ktorej sa niesla regionálna prehliadka svedčí, že sa naši hostia ako i účinkujúce súbory zdržali v svornej, družnej debate a speve aj po ukončení oficiálnej časti programu.

EŠTE RAZ ĎAKUJEME, ŽE SME MOHLI BYŤ JEJ SÚČASŤOU!

P.S: Špeciálne poďakovanie za organizáciu podujatia patrí pani Kataríne Klasovej zo ZO JDS Vráble a členky Predsedníctva OO JDS Nitra a Antonovi Šrankovi z Veľkého Lapáša za spoluprácu, promptnosť a skvele odvedenú prácu pri ozvučení celého podujatia!  

Projekt finančne podporili: Nitriansky samosprávny kraj, Obec Veľký Lapáš, ZO JDS na Slovensku vo Veľkom Lapáši.