Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Cyklotrasa

Vyriešený
Prijatý: 02.02.2020
Zodpovedaný: 08.07.2020
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Veľký Lapáš

Podnet:

Dobrý deň pani starostka, chcela by som sa informovať v akom časovom horizonte sa plánuje napojenie obce k cyklotrase a či by nebolo dočasne možné aspoň vysypať plánované pripojenie štrkom, prípadne iným spôsobom aby bolo možné dostať sa k cyklotrase aj z našej obce. Žije tu veľké množstvo mladých rodín, ktoré nemajú žiadnu možnosť využitia voľného času v tejto obci, nie je kam vziať dieťa na bicykel, korčule či kolobežku (alebo len tak na prechádzku), jediné miesto s chodníkmi je okolo kultúrneho domu (pokiaľ nechceme riskovať popri hlavnej ceste) a baliť bicykle do auta a odviezť sa do Golianova je pre viacpočetne rodiny nemožné, pre menšie rodiny úplne nepraktické, za voľným časom sme nútení chodiť len do Nitry. Ďakujem za odpoveď


Odpoveď:

Dobrý deň,

cyklotrasy sú dnes častým investičným zámerom okolia Nitry. Uvažovali sme s možnosťou z našej obce, napojenie na cyklotrasu z Golianova do Janíkoviec by bolo možné, je tam však v jednej časti veľké prevýšenie a tým veľké riziko úrazov. Vedie cesta poľná, ktorú my nemôžeme len tak presypať hlavne kvôli nebezpečenstvu úrazu a hlavne nie je to majetok našej obce. Uvažujeme o možnosti pripojenia, zatiaľ sme ale nezadali úlohu na spracovanie podmienok.

S pozdravom, Babalová

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.