Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Premiestnenie merania rýchlosti

Vyriešený
Prijatý: 29.10.2020
Zodpovedaný: 04.12.2020
Autor: Peter
Zodpovedal: Obec Veľký Lapáš

Podnet:

Pre zabezpečenie života a zdravia predovšetkým našich detí, ale aj vodičov vás chcem poprosiť o preloženie meradla rýchlosti áut, ktoré prichádzajú od Nitry o dva stĺpy bližšie k tabuli označujúcej začiatok obce. Navrhujem na stĺp, ktorý je osadený v tesnej blízkosti križovatky Penzión Hoffer - hlavná cesta. Cez toto miesto prechádzajú každý deň desiatky detí, ktoré idú z dediny. V neposlednom rade je to nebezpečné miesto aj pre vychádzajúce autá smerom od Penziónu Hoffer na hlavnú ulicu. Autá, ktorá prichádzajú od Nitry idú často v tomto mieste veľmi rýchlo a merač ich na to upozorní až po prejdení tejto križovatky. Premiestneniu tohto merača rýchlosti bližšie k začiatku obce zabezpečíme podstatne vyššiu bezpečnosť tejto križovatky. Tiež by bolo vhodné zvážiť možnosti prechodu pre chodcov pri autobusovej zastávke pri Hofferi.


Odpoveď:

Dobrý deň,

premiestnenie merača rýchlosti v súčasnej dobe riešime. Prechod pre chodcov je problematický z dôvodu, že musí byť umiestnený z chodníka na chodník. Pri penzióne Hoffer nie je chodník, preto nám Správa ciest nepovolila tento prechod zrealizovať. Snažíme sa to riešiť ako prechod z autobusovej zastávky.

Ďakujem, Katarína Babalová.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.