Obec Veľký Lapáš
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Obytná zóna

Obytná zóna
Vyriešený

Podnet:

Dobrý deň,

týmto by som chcela dať do pozornosti obmedzovanie pohybu občanov obce po chodníkoch parkujúcimi vozidlami v novej časti obce smerom na Pohranice. VZN som hladala ale zatial nie je vyhotovené.

Sú tu pomerne úzké cesty bez chodníka. Na týchto uliciach denne prejde množstvo aut, vrátane nákladných, a to aj vo vysokej rýchlosti. Autá musia pomerne často „kľučkovať“ okolo zaparkovaných/odstavených aut. Tento stav je spôsobený aj parkovaním osobných aut na ulici bez obmedzení a pravidiel. Šoféri často nerešpektujú ani mamičky s kočíkmi a chodcov, pričom svojou bezohľadnou jazdou môžu spôsobiť vážne zranenia.

Chcela by som sa informovať, či aj vzhľadom na vyššie uvedený opis stavu je obec ochotná zvážiť možnosť umiestnenia zvislého dopravného značenia/tabule "Obytná zóna" na tieto ulice. Mám na mysli obytnú zónu podľa § 2 písm. z) zákona č. 315/1996 Z.z. o premávke na pozemných komunikáciách.

Podľa § 60 ods. 3 uvedeného zákona „v obytnej zóne a pešej zóne vodič smie jazdiť rýchlosťou najviac 20 km.h-1. Pritom je povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. V prípade nevyhnutnosti vodič je povinný zastaviť vozidlo. V obytnej zóne a pešej zóne je státie vozidiel zakázané, ak dopravnou značkou nie je určené inak“.

Verím tomu, že táto tabuľa by vyriešila vyššie uvedený nepriaznivý stav. Vedľajším efektom by mohlo byť aj zavedenie jednoznačných pravidiel parkovania v obytnej zóne.

V prípade nemožnosti umiestnenia uvedeného zvislého dopravného značenia budem rada za akékoľvek iný konštruktívny návrh.

Ďakujem.

S pozdravom

Veronika

Odpoveď:

Dobrý deň,

túto tému sme už prediskutovali, máme v pláne požiadať Dopravný inšpektorát o zavedenie obytných zón do viacerých častí našej obce.

S pozdravom,

Katarína Babalová.

 

Budte prvý a pridajte inzerát

Pridanie inzerátu

Facebook

Odber noviniek