Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Dvor u rezbára

"Milí naši priatelia a priaznivci!

Akonáhle nám to počasie, zdravie a opatrenia prijaté na riešenie pandemickej situácie umožnia, chceli by sme opäť trošku oživiť naše vinohrady inštalovaním turisticko-náučného chodníka!

Čo ďalšie plánujeme? Napr. uvítaciu bránu do vinohradov, inštaláciu krížovej cesty, rezbárske sympózium, púť pri príležitosti slávenia sviatkov Veľkej noci ku Kristovmu hrobu, v spolupráci s Poľovníckym združením Lapáš výsadbu pôvodných druhov drevín, zakúpenie resp. výrobu a umiestnenie napájadiel, krmelcov, vtáčích búdok, vydávanie publikácií a mnoho ďalších.

Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať. Dúfajme, že sa nám postupne pomaličky podarí zrealizovať čo najviac verejno-prospešných aktivít. Ak sa Vám naše aktivity páčia, budeme radi, keď nás podporíte a poukážete nášmu združeniu Dvor u rezbára 2% z dane z príjmu!

Bližšie informácie ako poukázať 2 % dane nájdete na: https://www.slovensko.sk/.../zivo.../_ako-poukazat-2-z-dani/

Údaje za nás ako prijímateľa:

Názov: Občianske združenie Dvor u rezbára

IČO: 52645584

Právna forma: Občianske združenie

Sídlo: Hlavná ulica 90/3, 951 04 Malý Lapáš

Údaje o nás ako o prijímateľovi budú tiež zverejnené v zozname prijímateľov, ktorý každoročne do 15. januára zverejňuje Notárska komora SR.

ĎAKUJEME! "

 

Poslaním občianskeho združenia je vzájomnou spoluprácou jednotlivcov, združení, inštitúcií a subjektov napomôcť uchovať a oživiť územie vinohradov v katastri obcí Malý a Veľký Lapáš.

 

Dvor u rezbára

Právna forma: Občianske združenie

Sídlo: č. 90/3, 951 04 Malý Lapáš                     

IČO: 52645584

Webstránka: www.ps-rezbar.sk

E-mail: dvorurezbara@gmail.com

Cieľom Občianskeho združenia Dvor u rezbára je prinavrátiť život do miestnych vinohradov a využiť v nich existujúci prírodný, kultúrno-historický a ľudský potenciál, najmä pôsobenie miestneho umeleckého rezbára pre ďalší rozvoj a zviditeľnenie obcí Malý a Veľký Lapáš.

Konkrétne sa bude snažiť o:

-zachovanie tradičného vidieckeho rázu a prírodného charakteru dotknutého územia;

-zachovanie relaxačno-oddychovej funkcie lokality s možnosťou jej ďalšieho využitia v cestovnom ruchu;

-realizáciu a podporu aktivít v oblasti kultúry, životného prostredia, cestovného ruchu, medzinárodnej spolupráce a ďalších činností podporujúcich rozvoj regiónu.

Občianske združenie Dvor u rezbára oficiálne vzniklo 16.9.2019 registráciou stanov na Ministerstve vnútra SR, ale jeho vzniku predchádza niekoľkoročná neformálna spolupráca viacerých nadšencov. Medzi aktivity realizované združením patrí napr. 3 dňové tematické rezbárske sympózium vo vinohradoch s vernisážou, vysviacka sochy Umučenie Krista, Poslednej večere Pána.

Zaslaním akéhokoľvek materiálu poskytujete OZ Dvor u rezbára nevýhradné právo k použitiu informácií, podkladov, textového materiálu prípadne fotografií na prípravu propagačných a informačných materiálov na účely propagácie lokality ako i subjektu Dvor u rezbára bez nároku na honorár. V prípade zaslania fotografií vyhlasujete, že ste autorom fotografií, alebo máte právo na ich použitie a zverejnenie a vyhlasujete, že nie ste si vedomý toho, že by akákoľvek tretia osoba Vaše práva k fotografii spochybňovala, alebo bránila ich zverejneniu.  

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Dvor u rezbára Veľkosť: 677.6 kB Formát: docx Dátum: 4.2.2020
Výzva k spolupráci Veľkosť: 991.1 kB Formát: pdf Dátum: 11.2.2020
Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO Veľkosť: 381.1 kB Formát: jpg Dátum: 14.1.2021
Foto Veľkosť: 396.5 kB Formát: jpg Dátum: 14.1.2021
Výzva k spolupráci 2 Veľkosť: 1.05 MB Formát: pdf Dátum: 21.1.2021
Výzva k spolupráci 3 Veľkosť: 1.04 MB Formát: pdf Dátum: 21.1.2021