Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Parkovanie na chodníkoch a v križovatkách

Vyriešený
Prijatý: 02.12.2019
Zodpovedaný: 19.12.2019
Autor: Rado
Zodpovedal: Obec Veľký Lapáš

Podnet:

Dobrý deň, podaval som podnet 14/08/2019 ohladne parkovania aut na chodnikoch a blokovania prechodu a prejazdu v obytnej zone Rezidencia, na ktorý vyjadrenie obce bolo, že sa týmto bude zaoberať na jesennom zasadnutí. Keď sa pozriem von oknom, tak sa my zdá, že je tu už zima, tz jeseň už bola, ale v ziadnom zapise zo zasadnutia OZ som nenasiel prerokovavany tento bod. V spojitosti s nastávajúcim ročným obdobým bede potrebná aj zimná údržba ciest, čo so sebou prináša aj potrebu vytvorenia podmienok k možnosti takejto údržby. Preto by som opäť apeloval na urýchlenie prijatia VZN poprípade umiestnenia dopravného značenia "Obytná zóna" a tým predcházanie vzniku možných komplikácií pri zimnej údržbe ciest. Vieme si predstaviť, aké riziko vzniká ak je cesta neodhrnutá a neposypaná zimným posypom, pravdepodobnosť šmyku pri zjazde z kopca a prejazde zákrut je niekoľkonásobne vôčšie ako pri udržiavaných cestách. Tz autá parkujúce na chodníkoch a v križovatkách sú vyslovene miestom volajúcim po prípadnom strete so šmýkajúcim sa vozidlom idúcim po neudržiavanej ceste. Toto by si mali uvedomiť aj majitelia takto na chodniku porkujúcich vozidiel. a to nehovorím o bezpečnom pohybe chodcov....
Vopred ďakujem za urýchlenie nápravných opatrení pre zamedzenie vzniku týchto prekážok zo strany majiteľov aút parkujúcich na chodníkoch a v križovatkách v obci.
S pozdravom
Rado


Odpoveď:

Dobrý deň,

označenie "Obytná zóna" je v riešení, schvaľovanie VZN je pripravené na február 2020 a obyvatelia budú upozornení na spôsob parkovania na stránke obce a rozhlasom.

Katarína Babalová.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.