Obec Veľký Lapáš
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Organizácia dopravy - nebezpečie

Organizácia dopravy - nebezpečie
Vyriešený

Podnet:

Vážená pani starostka,

Dovoľujem si Vas poziadat o vyriesenie organizacie dopravy na useku nedavno upravenej komunikacie vid prilozena foto, ktoru obcania vyuzivaju aj ako skratku k zakladnej skole.

Vozovka svojimi parametrami nesplna kriteria pre obojsmernu premavku, velmi casto vznikaju na uvedenom useku kolizne situacie, kedy sa stretnu dve auta v protismere a jedno z nich musi zacuvat. Nebezpecenstvo vznika najma vtedy ak vozidlo cuva do krizovatky na obecnu cestu, ktora vedie na Maly Lapas. Odbocka je v esickovej neprehladnej zakrute, vodici velmi casto jazdia neprimeranou rychlostou. Zoparkrat som bola svedkom, kedy skoro doslo ku kolizii cuvajuceho auta do krizovatky a vozidla, ktore sa vyrutilo spoza zakruty.
Uvedeny usek sa ziada zjednosmernit tak, aby sa zamedzilo koliznym situaciam.

Dakujem

Odpoveď:

Dobrý deň,

daný problém sa vyskytuje hlavne v ranných hodinách, kedy obyvatelia Malého a Veľkého Lapáša vozia deti do školy. Riaditeľ školy vyzval rodičov k opatrnosti a k využívaniu cesty v týchto ranných hodinách smerom z malolapášskej ulice ku škole, pri odchode zo školy využívali hlavnú cestu. Pri rešpektovaní týchto dohôd je možné zachovať bezpečnosť, je to len miestna komunikácia, ktorá sa má využívať minimálne a pri nízkych rýchlostiach. Túto cestu využívajú len občania Malého a Veľkého Lapáša, vyžaduje to len disciplínu.

S pozdravom,

Babalová.

Budte prvý a pridajte inzerát

Pridanie inzerátu

Facebook

Odber noviniek